Co dalej z klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania?
Trwają dyskusje nad założeniami do projektu zmian w Ordynacji podatkowej. Do najistotniejszych z proponowanych zmian należy wprowadzenie klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania, opinii zabezpieczających oraz Rady do Spraw Unikania Opodatkowania.
PESEL-e i NIP-y w pozwach
Tego lata wchodzi w życie kilka nowelizacji ustaw procesowych. Jedną z nich wprowadzony został obowiązek umieszczania we wnoszonych pozwach numerów PESEL, NIP i KRS powoda. Sąd natomiast ustali odpowiedni numer dla pozwanego.
Zmiany w doręczeniach na terytorium Unii Europejskiej
17 sierpnia 2013 roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego wprowadzająca zmiany w doręczeniach pism procesowych stronom i uczestnikom postępowania na terenie UE.
Ruchomy czas pracy - łatwiejsze godzenie życia osobistego z zawodowym
Nowelizacja Kodeksu pracy, która wejdzie w życie 23 sierpnia 2013 r., uregulowała instytucję tzw. ruchomego rozkładu czasu pracy, umożliwiającego pracownikom elastyczne kształtowanie godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy w danym dniu.
Rozkłady czasu pracy - nowy obowiązek pracodawcy
Nowelizacja Kodeksu pracy wprowadza obowiązek sporządzania rozkładów czasu pracy dla wszystkich pracowników. Nowe przepisy nie eliminują jednak dotychczasowych wątpliwości związanych z organizacją czasu pracy, a wywołują nowe.
Przerwa na załatwienie spraw osobistych
Nowela Kodeksu pracy kładzie kres wątpliwościom związanym z odpracowywaniem przez pracowników tzw. wyjść prywatnych.
Na rozliczenie nadgodzin można czekać nawet rok
Od 23 sierpnia 2013 r. ustawodawca, na mocy nowelizacji Kodeksu pracy, zezwala pracodawcom na zastosowanie bardziej elastycznych niż dotychczas rozwiązań w zakresie ustalania czasu pracy pracowników.
Zmiany w przepisach o czasie pracy - elastyczne i problematyczne
23 sierpnia wejdzie w życie nowelizacja Kodeksu pracy wprowadzająca zmiany w przepisach dotyczących czasu pracy. Pozwala ona na bardziej elastyczną organizację czasu pracy i jest kontynuacją rozwiązań, które obowiązywały na mocy tzw. ustawy antykryzysowej
Zmiany w KRS
Planowane zmiany w prawie dotyczące procesu rejestracji podmiotów podlegających obowiązkowi wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.
Nowelizacja ustawy Prawo energetyczne
Wybrane zagadnienia dla branży gazowej
Nowelizacja ustawy Prawo energetyczne
Na co powinni zwrócić uwagę przedsiębiorcy z branży energetycznej.
Banki tracą przywileje
Do tej pory banki zdecydowanie łatwiej niż inni wierzyciele mogły się zabezpieczać i później dochodzić swoich wierzytelności. Czy nowelizacja Prawa bankowego to zmieni?