Inwestorzy zagraniczni o barierach prawnych w Polsce
Nasze zalety to duży i silny rynek, wykwalifikowani pracownicy oraz stabilność polityczna. Główne bariery wiążą się z mało elastycznym prawem pracy, niejasnymi przepisami podatkowymi oraz utrudnieniami w ubieganiu się o zachęty inwestycyjne.
Gdy media wydały już wyrok
Jak powinien wyglądać kontakt adwokata z mediami, dyskutowali uczestnicy konferencji „Adwokat w mediach”, która odbyła się 20 grudnia 2011 roku z inicjatywy Komisji ds. Mediów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Polska nie wpadnie w recesję?
Dobrze o polskiej gospodarce mówili uczestnicy IV międzynarodowej konferencji Warsaw CEE Financial Hub, która 30 listopada br. odbyła się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Prawo dostępu do informacji publicznej zostanie poważnie ograniczone
Czy ograniczenia w udostępnianiu informacji wprowadzone wrześniową nowelizacją ustawy o dostępie do informacji publicznej są zgodne z Konstytucją?
Trybunał Sprawiedliwości okiem palestranta
Zasady wydalania nielegalnych imigrantów oraz zakres znaczeniowy pojęcia embrionu – to tylko przykłady zagadnień, z jakimi może zetknąć się stażysta w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Państwo bardziej przyjazne przedsiębiorcy
Likwidacja odrębnych postępowań gospodarczych, lepsza jakość ekspertyz sądowych, edukacja gospodarcza prokuratorów – to tylko niektóre ze zmian, które mogą poprawić relacje przedsiębiorców z wymiarem sprawiedliwości.
Ochrona uchodźców
UNHRC, działająca od 1951 roku agenda ONZ do spraw uchodźców, wspólnie z Radą Europy opublikowała broszurę odpowiadającą na najczęstsze pytania dotyczące uchodźców i opisującą działania podejmowane w celu udzielenia im wsparcia.
Michael Dembiński: Recepta na sukces dla brytyjskich spółek w Polsce? Po prostu tu być
Wywiad z Michaelem Dembińskim, Head of Policy Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej
Tadeusz Zwiefka: Musimy budować europejską kulturę prawną
Z Tadeuszem Zwiefką, posłem do Parlamentu Europejskiego rozmawiają Katarzyna Szychowska i Anna Zielińska
Europejska wspólnota sędziów czy sędziowska wieża Babel
Proliferacja sądów, jurysdykcji i orzeczeń musi prowadzić do konfliktów i napięć – mówiła prof. Ewa Łętowska podczas konferencji z okazji 5. rocznicy miesięcznika „Europejski Przegląd Sądowy”.
Jest nieźle, a będzie jeszcze lepiej
22 lipca br. w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych został ogłoszony Światowy Raport Inwestycyjny 2010.
Nowe narzędzie do walki z wykluczeniem cyfrowym
Ustawa o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych pozwoli dostarczać tani i szybki Internet mieszkańcom słabo zurbanizowanych terenów wschodniej Polski.